Wednesday, September 11, 2013

Wahlkampf 2013

K6ik räägivad valimistest. Ma pean ka siis rääkima.
Vaatasime m6ni päev tagasi telekast väiksemate parteide tutvustust. Saade ise oli hästi tehtud, ei hinnanud neid 6nneks. Siiski oli kohutavalt k6he näha, kui palju ajast ja arust parteisid siin on. Lisaks tänapäevastele "natsidele", ehk eriti parempoolsetele, kes t6simeeli välismaalasi siia ei taha on neil ka näiteks üks kommunistlik partei, kes Marxi ja Leninit austab ja neid igal v6imalusel tsiteerivad.
Olen vist varem maininud, et enne siia kolimist polnud mul sisserännanute vihkajate ja natsidega kunagi kokkupuudet. Siin kuulen aga tihti, et nad kogunevad siin v6i seal. Tahavad veel poliitikas jalga kinnitada.
Nädalavahetusel nägime NPD (Nationaldemokratische Partei Deutschland) plakateid. Olime Juliani ema juures ja ta otsustas öösel s6pradega neid maha l6ikama minna. Keegi j6udis neist ette. Kas 6nneks v6i kahjuks. Peaasi, et need nüüd maas on. Mäletan, et m6ni aeg tagasi taheti see partei vist isegi ära keelata, aga ei j6utud nii kaugele. Ja k6he on veel see, et nad on Saksamaa peal meie Bundeslandis (NRW) k6ige rohkem esindatud.
SIIN on artikkel sellest, et Hessenis lasi ühe linna linnavalitsus need plakatid ise eemaldada. Nad on ausaltöeldes üpriski julged ja rahvast ärritavad. "Maria statt Sharia" - Maria Sharia asemel.
Kolm päeva hiljem ilmus artikkel, et nad pidid plakatid uuesti tagasi panema, sest kohus ei leidnud neis midagi häirivat. SIIN pikemalt.
Jube. Ma ei j6ua ausaltöeldes 22. septembrit ära oodata, et see ajuvabade plakatite trall l6puks ära l6ppeks. Ning puhtast huvist tahaks näha, kui palju hääli sellised parteid siis l6puks saavad.
Huvitavaid parteisid on aga veel - üks endine humorist on ühe naljaparteiga hakkama saanud. Mitte-hääletajatele on ka paar parteid tehtud, et nad ometigi hääletama läheksid, isegi kui nad k6ikide teiste parteide vastu on. Telekas on reklaamid, mis ütlevad "kui hääletama ei lähe, ei ole sul 6igust ka viriseda". T6si. Siit ka üleskutse: MINGE HÄÄLETAMA! :)
Siin on hääletamine veidi teistmoodi, kui Eestis. Julianil on kaks häält, üks läheb otse kandidaadile, teine parteile. Umbes nii. Ma ei ole sellesse väga süvenenud. Ja CDU (kristlik partei) saatis Julianile reklaami ja kirja - "palju 6nne, see on teie esimene kord hääletada!" Vahet pole, et Julian juba kuus aastat hääle6iguslik täisealine olnud on. Tohmanid. Ja ausaltöeldes, missugune täie m6istuse juures olev noor kodanik nende poolt hääletakski? Peale nende konservatiivsete baierimaalaste.

No comments:

Post a Comment